Aleyna Tilki Kimdir?

Türkiye’nin yetiştirdiği en genç sanatçılar arasında gösterilen Aleyna Tilki, kısa süre içerisinde dünyaca tanınan önemli bir isim haline gelmiştir. 18 yaşından da küçük olduğu dönemlerde Emrah Karaduman’ın Cevapsız Çınlama şarkısını seslendiren isim kısa sürede adından söz ettirmeye başlamıştır. Küçük yaşlarda olmasına rağmen güçlü bir sese sahip olan isim, ülkemizin yeni yeteneklerinden bir tanesidir. Aleyna Tilki kimdir diye merak edenler için şarkıcı 28 Mart 2000 yılında dünyaya gelmiştir.

Yarışma Programı İle Ünlendi

2000 yılında Konya’da doğan isim, küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymaya başlamıştır. Çocukken seslendirdiği şarkılar yakın zaman içerisinde gündeme gelen Tilki, iki çocuklu bir ailede büyümüştür.

  • Cevapsız Çınlama şarkısı ile ismini daha geniş kitlelere duyurmadan önce Aleyna Tilki, Yetenek Sizsiniz yarışmasına da katılmıştır.
  • Aleyna Tilki kimdir sorusunu yöneltenler için belirtilen isim, Yetenek Sizsiniz yarışmasında çok fazla ilgi görememiştir.
  • Daha sonrasında Emrah Karaduman ile popüler olan şarkısı, 2017’nin Temmuz ayında, O Sen Olsan Bari şarkısını çıkarmıştır.
  • Belirtilen şarkı müzik listelerine girdiği andan itibaren özellikle Youtube gibi sosyal medya platformlarında çok fazla beğeni toplamıştır.

Popüler hale geldiği ilk dönemlerde 18 yaşından küçük olması nedeniyle içkili mekanlarda sahne alması yasaklanmıştır.

Dünyaca Dinlenen Önemli Şarkılara İmza Attı

Aleyna Tilki kimdir konusunda fikir edinmek isteyenler için adı geçen sanatçının tüm dünyaya adını duyurduğunu ifade etmek gerekir. Yalnızca Türkiye’de değil, dünyanın farklı ülkelerinde de hayran kitlesine ulaşan isim, kısa zamanda en çok konuşulan ünlüler arasına katılmıştır.

  • 2017 yılında Altın Kelebek Ödül Töreni’nde En iyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülünü alan isim, hala müzik alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.
  • Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya hesaplarında da takipçi sayısını hızlı bir şekilde arttıran isim başarısını kanıtlamıştır.
  • Sesini annesinden aldığını söyleyen Tilki, son olarak Yıldız Tilbe’nin eski şarkılarından bir tanesi olan Yalnız Çiçek’i seslendirmiştir.

Yalnız Çiçek şarkısıyla da popüler olan sanatçı, Türkiye’de oldukça büyük ve gelişen bir hayran kitlesine sahiptir.