Merve Aydın Kimdir?

İzleyicilerin Survivor ile karşısına geçen Merve Aydın, belirtilen yarışma programı ile zaman içerisinde popülerliğini hızlı bir şekilde arttırmıştır. Spor alanında önemli başarılara imza atan Aydın, 2013 yılındaki Bana Her şey Yakışır programında da yer almıştır. Daha sonrasında popülerliğini arttıran isim 2014 yılında Survivor programına katılmıştır. Merve Aydın kimdir diye merak edenler için Türkiye’nin en başarılı kadın sporcularından bir tanesi olduğunu söylemekte yarar vardır.

Survivor Kariyeri Açısından Önemli

Merve Aydın’ın Survivor programı, kariyeri açısından önemli bir yere sahiptir. Diğer kadın yarışmacılara göre sporcu olmasına nedeniyle daha hızlı bir performans sergileyen Aydın, kısa sürede halk tarafından beğeni toplamıştır.

  • Merve Aydın kimdir? sorusunu yöneltenler için ünlü sporcunun 17 Mart 1990 yılında, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde doğduğunu belirtmek gerekir.
  • ENKA spor kulübünün bir üyesi olan Aydın, spor ve atletizm alanında önemli başarılara imza atmıştır.
  • 2008 yılında Dünya Gençler şampiyonasında üçüncü olarak gümüş madalyon alan isim, 2011 yılında ise Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında birinciliğe imza atmıştır.
  • Spor ve atletizm alanında kendisini geliştiren isim, aynı yıl katıldığı diğer spor etkinliklerinde de başarılar elde etmiştir.

Çin’de 2011 yılında yapılan Dünya Üniversitesi Yaz Oyunları’nda gümüş madalyon sahibi olmuştur.

Spor Alanındaki Başarıları

Spor alanındaki başarılar ile kendisini kanıtlayan Merve Aydın’ın kendisini daha büyük kitlelere duyurması ise Survivor yarışması ile olmuştur. Uzun süre adada mücadele eden, oyunlarda başarı sağlayarak takımını ön plana taşıyan isim, sosyal medyada da adından söz ettirmeye başlamıştır.

  • Son olarak 2012 yılında Londra’da gerçekleştirilen Dünya Salon Atletizm şampiyonasında kadınlar 800 metre yarışmasında önemli bir sakatlık yaşadığı için başarılı olmasına rağmen sıralamanın en arkasında yer almıştır.
  • 2012 yılından sonra spor kariyerine ara veren isim kendisini televizyonda göstermeye başlamıştır.
  • Merve Aydın kimdir? Konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için yarışma programları dışında Rexona reklamlarında da oynadığını belirtmek gerekir.

Şuan için son olarak yine Survivor programında kendisini gösteren Aydın, yarışmadan elendikten sonra televizyonlara da ara vermiştir.