Türk Youtuber’ların İnstagram Hesapları

Youtube ve diğer sosyal medya hesaplarının popüler hale gelmesinden sonra, Türkiye’de daha çok kitleler tarafından tanınan isimlerin sayısı artmıştır. İnfluencer ya da Youtuber olarak bilinen isimler, İnstagram hesapları ile popülerliklerini arttırmayı hedeflemektedirler. Türk Youtuber’ların İnstagram hesapları söz konusu olduğunda alternatifler oldukça fazladır. Orkun Işıtmak, Enes Batur, Duygu Özaslan ve Ekin Soyak, İnstagram’da da ilgi gören içerik üreticilerinden bazılarıdır.

Sosyal Medya Üzerinden Popüler Hale Gelme Fırsatı

Türk Youtuber’lar, sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde yönettiklerinde, aynı zamanda aylık kazançlarını arttırma fırsatına sahiplerdir. Markalar ile iş birliği yapan isimler, popülerliklerini de arttırabilmektedir.

  • Enes Batur, şuan için Youtube üzerinden en çok kazanan isimlerden bir tanesidir. İnstagram adresi ise “enesbatur0” olarak bilinir ve şuan için 2,7 milyonun üzerinden takipçisi vardır.
  • Yine aynı şekilde popülerliğini arttıran Orkun Işıtmak’ın da İnstagram hesabı “orkunisitmak” olarak karşımıza çıkar.
  • Duygu Özaslan, Türkiye’de en çok takipçi kitlesine ulaşan kadın influencerlardan bir tanesi olup instagram adresi “duyguozaslan” olarak bilinir.

Yukarıda belirtilenler dışında Damlakalaycik, oktarozge gibi isimlerde adını duyuran ve popüler hale gelen youtuberların İnstagram hesapları olarak karşımıza çıkar. Türk Youtuber’ların İnstagram hesapları aktif olarak çalıştığı için aylık gelirleri de hızlıca artmaktadır.

İnstagram Sayesinde Reklam Ve Tanıtım İmkanı

Türk Youtuber’ların İnstagram hesapları arasında en popüler olanlardan bir tanesi Sebile Ölmez’e ait olan “Sebibebi”dir. Her geçen gün biraz daha takipçi sayısını arttıran hesap, global markalar ile iş birliği yapar ve farklı ürünlerin tanıtımını gerçekleştirir.

  • Kadınlar kadar erkeklerin de İnstagram hesapları popülerliğini arttırmaya başlamış durumdadır.
  • Yine aynı şekilde Youtube’da “kafalar” olarak bilinen Atakan Özyurt’un da hesabı “atakanozyurt” olarak karşımıza çıkar.
  • Genellikle Youtuber’lar kolay bulunabilmek adına kendi ya da Youtube sayfalarındaki isimleri ile İnstagram’da hesap açmaktadırlar.

Yine son dönemde makyaj videoları ile popüler hale gelen Danla Bilic de Youtube’da fenomen hale gelen isimlerden bir tanesidir. Gerçek adı Damla olmasına rağmen İnstagram hesabı da “danlabilic” olarak bilinmektedir.