Oktay Yokuşlu Kimdir?

Türkiye’nin popüler futbolcuları arasında gösterilen Oktay Yokuşlu, şuanda Trabzonspor’da top koşturmaktadır. Küçük yaşlardan itibaren spor eğitimi alan ve küçük kulüplerde çalışan Yokuşlu, başarısını kanıtlayan isimler arasındadır. Oktay Yokuşlu kimdir diye merak edenler için belirtilen ismin 1994 yılında İzmir’in Konak ilçesinde doğduğunu söylemekte fayda vardır. Genç yetenekler arasında gösterilen Oktay Yokuşlu, 2004 yılındayken, spor hayatına başlamıştır.

Hayatı Ve Eğitimi

Oktay Yokuşlu kimdir araştırmasında olanlar için futbolcunun 8 yaşından itibaren sporla ilgilendiğini söylemek doğru olacaktır. 2009 ve 2010 sezonunda Altay takımının kadrosuna katılan isim, daha sonrasında Altay A2 takımında forma giymeye başlamıştır.

  • Futbol konusunda kendisini hızlı bir şekilde geliştiren Yokuşlu, kısa süre içerisinde aranan isimlerden bir tanesi olmuştur.
  • Trabzonspor’un da başarılı olmasına katkı sağlayan isim, şuan 22 yaşında olmak ile birlikte kendisini geliştirmeye özen göstermektedir.
  • Zamanla Süper Lig kulüplerinin ilgisini çeken ve 2011 yılında Kayserispor’a transfer olan Oktay, zamanla aylık kazancını da arttırmıştır.
  • Kayserispor’da ise 4 sezon boyunca top koşturan isim, başarısını 102 maç ile birlikte kanıtlamıştır.
  • Maçların tamamında toplamda 7 gol atan isim, önemli kulüplerin ya da spor takımlarının yöneticilerinin de ilgisini çekmeye başlamıştır.

Türkiye’nin yetiştirdiği genç yetenekler arasında gösterilir.

Başarıları

Kayserispor içerisinde başarısı beğenilen Oktay Yokuşlu, 2015 itibariyle Trabzonspor’a transfer olmuştur. 2015 yılından günümüze kadar Tranbzonspor’da top koşturan isim, İspanya’nın Celta Vigo takımına transfer olmuştur.

  • Oktay Yokuşlu kimdir? Konusunda bilgi edinmek isteyenler, oynadığı maçları ve gol başarı durumunu takip edebilirler.
  • Trabzonspor’da oynadığı süre boyunca toplamda 52 kez maça çıkan futbolcu, 4 kez gol atarak takımına önemli katkılar sağlamıştır.
  • Başarısını devam ettiren isim Türkiye A Milli Futbol Takımı formasını ise 2015 yılında giymiştir.
  • Yunanistan ile oynanan özel maçta sahaya çıkan isim, takıma önemli katkılar sağlamıştır.

Şuana kadar A Milli takım adına 11 farklı maça katılan Oktay Yokuşlu, takım içerisinde en hızlı hareket eden oyunculardan biri olması ile dikkat çeker. Aynı zamanda ayağında top tutma yeteneği de oldukça gelişmiştir.